РАДНО ВРЕМЕ:
ПОНЕДЕЉАК - НЕДЕЉА
9:00 - 17:00
задњи улазак у 16:30
9:00 - 17:00
задњи улазак у 16:30
НОВО
РАДНО ВРЕМЕ
ОД 1. МАРТА 2018.
РАДНО ВРЕМЕ
ОД 1. МАРТА 2018.
КАТАЛОЗИ, БРОШУРЕ, ФОТО
РАДНО ВРЕМЕ ЗА ВАСКРС
ПОШТОВАНИ ПОСЕТИОЦИ,
МУЗЕЈ ВАЗДУХОПЛОВСТА - БЕОГРАД
БИЋЕ ЗАТВОРЕН ЗА ПОСЕТЕ
У НЕДЕЉУ 8. АПРИЛА 2018.
МУЗЕЈ ВАЗДУХОПЛОВСТА - БЕОГРАД
БИЋЕ ЗАТВОРЕН ЗА ПОСЕТЕ
У НЕДЕЉУ 8. АПРИЛА 2018.
ОСТАЛИМ ДАНИМА МУЗЕЈ РАДИ НОРМАЛНО.
Догађаји
- Тесли и Дучићу у част 1948-2018 Отварање изложбе у холу Музеја ваздухопловства - Београд, у среду 21.марта 2018. године у 13.00 часова
FlyingCam
Захваљујемо се екипи FlyingCam-а и господину Маку Золтану на необично снимљеном филму на музејској поставци.
www.flyingcam.rs
MUZEJ VAZDUHOPLOVSTVA BEOGRAD from FlyingCam on Vimeo.
22 Европска јединствена музеја
"Belgrade’s Aeronautical Museum was created to showcase and preserve the development of aviation in the Yugoslav region. SItuated both indoors and outdoors, the museums boasts over one hundred airplanes with diverse origins and purposes. The museum also provides information on, and encourages discussion of, the use of airplanes in bombing Belgrade and various other famous sites throughout Europe."
Фестивал планета Земља

ТОП БИЛДИНГ ТИМ ПРОГРАМ:
Обрадујте ваше запослене, или ваше укућане са феноменалним програмом посете аеродрому.
Програм укључује:
-Посету Музеју ваздухопловства. Разгледање у пратњи стручног водича. Приказивање актуелног филма. Фотографисање приликом уласка у авион.
-Вожњу на професионалном симулатору летења, са 1060 могућих симулација. ( невреме, магла, снег, пропадања, отказивање мотора, пад притиска, принудно слетање, квар при полетању...)
Бирање лета према једном од 800.000 аеродрома. (Популарно: Лет изнад Београда, лет до Тивта, лет до Солуна или Париза.) На летовима ћете бити прилагођени реалним временским условима, а кроз пилотску кабину ћете видети реалне слике лета.
Фотографисање са пилотском капом и израда ваше фотографије у пуном колору на А4 формату (згодно за приређивање изложбе у вашем пословном простору... или за украшавање зида собе, или као оригинални поклон).
Боеинг 737-800. Будите капетан авиона! Подигните адреналин на максимум.
Одличан колективни ручак уз музику. У трајању од 2-3 часа.
Цена за све наведено већ од 1250 дин.
МОГУЋНОСТ ОРГАНИЗОВАЊА ПРОФЕСИОНАЛНЕ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈЕ И ПОСЛОВНЕ ИЗЛОЖБЕ У МУЗЕЈУ !
Ако хоћете квалитетну медијску заступљеност, тамо је право место за Вас.
Могућност организованог превоза.
ПРИЈАВЕ И РЕЗЕРВАЦИЈЕ НА ТЕЛ: 064 536 1479
Фестивал планета Земља:
https://sites.google.com/site/festivalofplanetearth/https-sites-google-com-site-izlozbaknjiga
Флај НГ симулатор летења Б-737-800:
http://flyng.rs/
Фестивал планета Земља:
https://sites.google.com/site/festivalofplanetearth/https-sites-google-com-site-izlozbaknjiga
Флај НГ симулатор летења Б-737-800:
http://flyng.rs/
У предвечерје рата
Музеј ваздухопловства – Београд традиционално обележава годишњицу од почетка НАТО агресије, а са циљем подсећања на 78 дана рата, који је свакако један од најтрагичнијих догађаја наше скорашње историје, када је у зору 21. века нападнута једна суверена европска држава, тада Савезна република Југославија. Наша дужност и обавеза је да не заборавимо.
Ове године смо припремили трибину "У предвечерје рата", у оквиру које ће гостовати припадници политичке и војне сцене тадашње Југославије из времена НАТО-агресије. Они ће говорити о приликама уочи и током рата, као и о својим искуствима у време саме агресије.
Момир Булатовић, председник владе Савезне Републике Југославије;
генерал Божидар Делић, комадант 549. механизоване бригаде;
Небојша Николић, пилот на авиону МиГ 29, припадник 127. ловачке ескадриле и један од првих пилота који је полетео 24.03.1999. године.

Петак, 23. март 2018. године у времену од 18:00 до 20:00,
Музеја ваздухопловства - Београд.
Позивамо Вас да заједно обележемо ову годишњицу.
Поштовани,
Обавештавамо Вас, да смо уз помоћ ГСП-а, обезбедили посебан аутобус који ће заинтересоване посетиоце трибине превести до Музеја ваздухопловства, бесплатно.
У петак 23. марта у 17 часова посебан аутобус полази са почетне станице на Студентском тргу, и по завршетку трибине враћа посетиоце назад.
5. Тржница идеја

Музеј града Београда од 2011. организује манифестацију „Тржница идеја” са циљем да се успостави континуирана сарадња између предшколских установа и школа, с једне и установа културе, с друге стране, користећи баштину као образовни ресурс а музеје као места за учење.
На овогодишњој „Тржници идеја”, чији је домаћин Етнографски музеј у Београду, представиће се 28 установа културе и организација које се баве едукацијом деце и младих:
Народни музеј у Београду,
Музеј савремене уметности-Београд,
Музеј примењене уметности,
Музеј ваздухопловства-Београд,
Музеј Југославије,
Музеј града Београда,
Историјски музеј Србије,
ПТТ музеј,
Музеј афричке уметности: збирка Веде и др Здравка Печара,
Музеј науке и технике,
Природњачки музеј,
Етнографски музеј у Београду,
Народни музеј Кикинда,
Галерија слика „Сава Шумановић” Шид,
Завичајни музеј Књажевац,
Културни центар Београда,
ЈП „Београдска тврђава”,
Задужбина Илије М. Коларца,
Библиотека града Београда,
Југословенска кинотека,
Народна банка Србије,
Завод за заштиту споменика културе града Београда,
Француски институт у Србији,
Студио-центар за културну едукацију,
Базаарт,
Група 484,
Културно-образовни центар „Радионица под отвореним небом”.
Током целог сајамског дана посетиоци ће бити у прилици да се упознају са разноврсним едукативним програмима кроз штампане и видео материјале учесника, да разговарају са представницима установа културе, договоре конкретну сарадњу и опробају се у: цртању омиљеног лика из бајке; изради оптичке играчке тауматроп; препознавању бајке на основу илустрације; проучавању исхране кикиндске сове; приповедању прича уз помоћ визуелних реквизита; писању старим писмима (хијероглифи и глагољица); слагању приче по редоследу догађаја; демонстрацији рада уређаја за анимацију; изради средњовековног накита; уочавању и описивању детаља на уметничким сликама; изради летилица од папира; украшавању кецеља етно мотивима; слагању слагалица (фотографије старог Београда и Земуна, репродукције слика Саве Шумановића, биљке); бојењу шара са пиротских ћилима; дизајнирању костима из 19. века; фотографисању са глумицом у лику кнегиње Јулије; писању и слању писама и разгледница; изради животиња оригами техником; украшавању афричке маске Ђивара; изради мапа ума у облику постера или макете од пластелина; позирању и фотографисању са авијатичарским кацигама; решавању квизова и енигматских задатака, игрању друштвених игара и игара меморије (јунаци дечје књижевности, позната дела дечје књижевности) и бројним другим занимљивостима.
Манифестација „Тржница идеја” отворена је и за индивидуалне посете, а понуда програма односи се на узраст од 3 до 18 година.
Очекујемо вас на дружењу и заједничком учењу и одрастању кроз игру у Етнографском музеју у Београду у петак, 30. марта 2018, у периоду од 10 до 16 часова. Улаз је слободан.